Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!

PrijemPrijem  PortalliPortalli  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

Govor cveca

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Zaljubljena
Admin
Admin

Broj poruka : 2104
Godina : 30
Datum upisa : 27.09.2007

PočaljiNaslov: Govor cveca   Pon Okt 01, 2007 4:08 am

Želja da se razvije i koristi jezik bez reči - jezik cveća, oduvek je privlačila ljude, a naročito otkako je taj poseban jezik upotrebljen za izražavanje ljubavnih osećanja. Običaj da se cveće koristi za prenošenje poruka poznat je u celom svetu i gotovo svaki narod ima svoj način za izražavanje misli i osećanja putem cveća. Evo jezika cveća koji se upotrebljava u mnogim evropskim gradovima.
Govor cveća, poneka nazvan i floriografija, bio je sredstvo sporazumevanja viktorijanskog doba, pri čemu su se različiti svetovi i cvetni aranžmani koristili da prenesu skrivenu poruku, dozvoljavajući pojedincima da izraze osećanja koja inače nisu mogli da kažu javno. Kralj Čarls II je uveo ovaj vid umetnosti u Švedsku iz Persije u 17. veku. Govor cveća u Japanu se naziva Hanakotoba.
Fine razlike u značenjima pojedinih cvetova su danas uglavnom zaboravljene, ali crvene ruže i dalje simbolizuju strasnu, romantičnu ljubav, bele još uvek označavaju vrlinu i čestitost; dok žute ruže govore o prijateljstvu ili posvećenosti. Dok ovo ne moraju biti tačni prevodi viktorijanskih osećanja, cveće i dalje zadržava ovo značenje.

Da biste voljenu osobu osvojili, ne morate da skidate zvezde s neba.

Uradite nešto što nikada dosad niste uradili. Ženi koja vam se dopada poklonite cveće, ali ne bilo kakvo. Ako joj pošaljete ruže u kutiji, ona će se osećati kao prava filmska diva. Ubrzo će čitav grad govoriti o vama, ma kakav Ričard Gir! Neka cveće govori umesto vas.

Evo još nekih značenja cveća. Ako nekome poklonite azaleju, to znači da ste temperamentni. Ukoliko darujete bagrem, to znači da ste veoma nežna osoba. Bedrinac označava ljubavni sastanak, detelina - da želite nekome da kažete da misli na vas, a divlja mirođija ukazuje na snažnu želju. Susret označava i cvet dragoljuba. Ružičasti geranijum označava vereničku ljubav. Gospina papučica znači izazivajuću lepotu. Ako nekome darujete crvenu hrizantemu, to je isto kao da kažete - volim te! Cvet jasmina označava odanost. Kamelija znači poljubac. Simbol ljubavi je i krin. Ako nekome želite da kažete da ćete mu biti verni do groba, poklonite mu kukutu. Ljubičica takođe znači vernost, a isto značenje nosi i cvet mirte. Muškatla označava sreću, a visibaba nadu.

Međutim, cvećem možete reći i one manje lepe stvari. Begonija označava crne misli, ciklama snebivanje, dunja iskušenje, gladiola prenagljenost; gerberi označavaju melanholiju, iris gordost, jorgovan poniženje, žuti karanfil prezir, a pegast odbijanje; kukurek znači svađu, maslačak ljubomoru, mošus slabost, rododendron opasnost, trnoslist osvetu, lala beznadežnu ljubav, zova ljubomoru, a žabljak nezahvalnost.

Zato - pazite koje cveće kome poklanjate!

....i sve sad ovo znam...
....i sve sam ovo znala....
....osim lazi nemam nista, jer istina me boli.....
....kao da nikad nisam imala nekog ko me stvarno voli...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.myspace.com/bombonica87

Govor cveca
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Govor tijela
» Zodijački znakovi i govor tela
» Govor tijela na poslu: Ruke i pogled će vas najprije "odati"
» Profesorkin govor koji će studenti pamtiti celog života
» Upravni i neupravni govor